Jak dołączyć do zespołu?
Zapoznaj się z tekstem, na końcu znajduje się ankieta / formularz zgłoszeniowy. Przedstawiamy kilka najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi. Mamy nadzieję, że odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące akceptacji do zespołu.
Kiedy możemy być przyjęci?
Każdy kandydat może zgłosić się na wstępie w ankiecie lub e-mailu. Nabór do grupy z psami występującymi raz w roku bądź raz na dwa lata - jesienią. W przypadku kandydatów nawigatorów, planistów, kierowców także raz w roku bądź raz na dwa lata - jesienią. Pojedyńcze akceptowanie przez cały rok.
Zasady obowiązkowe
- Kandydat powinien być pełnoletni, zdrowy, w dobrej kondycji psychicznej i psychicznej. - Kandydat powinien mieć własny transport. Częstotliwości szkoleniowe są w lokalizacjach, gdzie komunikacja miejska jest ograniczona (lasy, łąki, okolice Szczecina).
- Pies powinien być socjalny (chętnie podążać do kontaktu z człowiekiem), zdrowy, dostępny do zabaw
z człowiekiem, niebojaźliwy, nieagresywny, bez lęków wobec ludzi.
Jak często trenujemy?
Przewodnik psa:
-
Minimum raz w zastosowaniu w terenie (najczęściej w czwartek). Treningi trwają od 2 do 4 godzin.
-
Co dwa tygodnie spotykamy się także na wykładach lub ćwiczeniach technicznych - planistyka, nawigacja, obsługa sprzętu.
-
W najgorętszym okresie naszych działań (sezonowo) przewodnik poświęcił nawet 5 dni na przestrzeganie, powiadomienie psa, wyjazdy, zajęcia dodatkowe. Przewodnik w naszym zespole musi być zaangażowany w naszych działaniach. W związku z tym obowiązek podatkowy jest czasem, który może zostać wydany przez przewodnika.
-
Dodatkowe zajęcia:
-
- zajęcia z dziećmi w szkołach, przedszkolach,
- udział w pokazach, festynach, -
- zajęcia on-line np. z planistyki,
-
- koordynowanie zadań zleconych przez koordynatorów,
- akcje poszukiwawcze (różne terminy).
Planista, nawigator, kierowca:
-
Co 2 tygodnie ćwiczeń technicznych - planistyka, obsługa sprzętu.
-
1 - 2 razy w szkoleniu z psami (pozoracja) - każdy planista, nawigator powinien znać psy i ludzi, którzy pracują w terenie na akcji.
-
Zadania on-line.
-
Dodatkowe zadanie do wykonania w celu sprawdzenia lub możliwości wykonania zadań, zadań.
-
Dodatkowe zajęcia:
- - zajęcia z dziećmi w szkołach, przedszkolach,
- - udział w pokazach, festiwalach,
- - zajęcia on-line np. z planistyki,
- - koordynowanie zadań zleconych przez koordynatorów,
- - akcje poszukiwawcze (różne terminy).
Kiedy zostaniemy przyjęci?
Przyjęcie przewodnika psa do zespołu:
-
Przygoda z ratownictwem czekającym na kwalifikacyjny przewodnik i testach wstępnych psa – jeśli przewodnik i pies są rokujący – terminal przyjęci na okres próbny (od 2 do 12 miesięcy).
-
Po próbnym, trwającym do 12 miesięcy, przewodnik i pies kontrolny lub przeciwwskazania do rozpoczęcia stażu kandydackiego.
-
Staż kandydacki kończy się w dniu wyłącznika państwowego Klasy I KG PSP.
-
Przewodnik powinien być pełnoletni, zdrowy, w dobrej kondycji psychicznej.
-
Pies powinien być socjalny (chętnie podążać do kontaktu z człowiekiem), zdrowy, dostępny do zabaw z człowiekiem, niebojaźliwy, nieagresywny, bez lęków wobec ludzi.
-
Przewodnik powinien mieć własny transport. Częstotliwości szkoleniowe są w lokalizacjach, gdzie komunikacja miejska jest ograniczona (lasy, łąki, okolice Szczecina).
-
Po próbnym trwającym do 12 miesięcy przewodnik i informacje zwrotne o decyzji o funkcji lub przeciwwskazaniach do rozpoczęcia stażu kandydackiego.
-
GPR OSP Wołczkowo jest dostępne wcześniej, rozwiązania współpracy z kandydatami, jeśli zaistnieją ku temu wyjątkowemu.
Przyjęcie nawigatora, planisty, zabezpieczenia:
-
Przygoda z ratownictwem rozpoczyna się po kwalifikacyjnych kandydatach – kandydatów na okres próbny (od 2 do 12 miesięcy).
-
Po próbnym, trwającym od 2 do 12 miesięcy, kandydaci elektrycznym lub przeciwwskazani do rozpoczęcia stażu kandydackiego w GPR OSP Wołczkowo.
-
Staż kandydacki kończy się po 2 latach, po przyjęciu opinii opiekuna i koordynatorów. Kandydat przez łączny okres stażu powinni być uczestnikami 70% frekwencji w aktywnościach zespołu.
-
Kandydat powinien być pełnoletni, zdrowy, w dobrej kondycji psychicznej i psychicznej.
-
Kandydat powinien mieć własny transport. Częstotliwości szkoleniowe są w lokalizacjach, gdzie komunikacja miejska jest ograniczona (lasy, łąki, okolice Szczecina).
-
Po okresie próbnym trwającym do 12 miesięcy kandydaci referencyjnej o decyzji o członkostwie lub przeciwwskazaniach do rozpoczęcia stażu kandydackiego.
-
GPR OSP Wołczkowo jest dostępne wcześniej, rozwiązania współpracy z kandydatami, jeśli zaistnieją ku temu wyjątkowemu.
Ile warto wybrać?
Działanie są nieaktywne. Każdy z nas ma własny zakres użytkowania sprzętu podstawowego: miski, plecaki itp. Sprzęt do dziesięciu, który już pozostał w domu, np. kalosze, polar, buty, plecak. Jeśli ktoś jest dostępny na sprzęcie – jest to jego indywidualna sprawa.
Jeśli sprzęt jest sponsorowany przez przydział, działalność, jest zależny od kilku czynników: stażu pracy, zaangażowania, charakteru, zaangażowania w pracy. Pierwszeństwo przewodnicy z większym stażem pracy i najbardziej zaangażowanymi.
To nie jest bezpłatne szkolenie psów, ratowników
Pomagamy sobie wszyscy, aby udało się wyszkolić psa, siebie jako dobrego ratownika, nawigatora, specjalistę w określonej roli. Dzielimy się zadaniami. Szkolimy psy, ratownicy - pobierz instrukcje i „spłacamy ją” w postaci wyjściowej do akcji i egzaminów, pokazów, akcji. Aby ktoś pozorował dla mojego psa, pozorował w symulowanej akcji, ja muszę pozorować dla kogoś innego. Aby ktoś był przedłużony dla mojego psa lub pozostałny przez mi ze sprzętem i ja muszę być przechowywany dla kogoś innego. Nasze prace opierają się na współpracy zespołowej. Nie ma tu miejsc dla osób, które chcą TYLKO wyszkolić swojego psa lub siebie. Liczy się TYLKO sukces zespołu. Nie pojedyńczych osób czy psów.
Co można zrobić w zamian?
Rozpocznijmy od tego, że nauczysz się być wolontariuszem. Jest to przede wszystkim praca społeczna. Badanie tego udziału, rozwój, dobre monitorowanie, inteligentne pasję, kursy, szkolenia, dobre towarzystwo, ciekawe spotkania, w których uczestniczyli instruktorzy w każdym psa, ratownik, rozwiązanie z wykonanyj pracy.
Po stażu kandydackiego możliwość umundurowania i dofinansowania życiowego.
Czy szukamy ludzi? Czy żyjemy w chwale? Czy zostałem bohaterem?
Tak, szukamy – na każdym treningu, akcja. Żyjemy w użyciu. Każdego dnia lepsi. Nie, nie jesteśmy bohaterami. Jesteśmy tacy sami, ale bogatsi o doświadczenie i odpowiedzialność. Bardziej wartościowi w swoich oczach. Nie można zagrozić życiu ludzkiemu, jako drogi do sukcesu. Znaleziony człowiek to nasz skutek, ale wynikający z istoty, duszy ratownika, empatii. Czyjaś tragedia nie jest drogą do naszego prywatnego sukcesu. Sukcesem jest uczciwie przygotowanie ciasta. który skutecznie przynosi skutek. Jeśli zachowamy taki dystans w zapasach, możemy, że nie przerwaliśmy nam.
Czy celem jest szukanie ludzi?
Tak, ale akcje poszukiwawcze nie zapewniają możliwości zaginionego dla każdego ratownika w zestawie. Katastrofy i zdarzenia nie są codziennością w naszym regionie. odejdź dystans w naszej pracy. Celem jest dobrze przeszukany sektor (także ten bez zaginionego), zdany egzamin, uczciwa praca, także dostępna przez innego ratownika.
Egoizm osłabia grupę, która jest wartością stanowiącą zespół i poczucie przynależności do zespołu. Celem jest sukces zespołu - satysfakcja z pracy z połączeniami i dodatkowe, że dodatkowy przewodnik jest częścią każdego ratownika łączy. Nie ma zwierząt produkcyjnych bez pozorantów, towarzyszy z zespołu, ratowników, instruktorów.W cieniu każdego wyszkolonego ratownika czy psa, znalezionego człowieka stoi wielu ludzi.
Czy popełniliśmy błędy?
Popełniamy błędy. Ważne, że uczymy się niepowodzenia, wyciągania wniosków i akceptowania siebie w całości. Treningi obnażają wszystkie nasze słabe strony. Im więcej ujawnimy ich na treningu, tym mniej będzie ich na akcji.
Czy charakter i psychika ratownika mają znaczenie?
Tak, bardzo! Ratownik, który jest szeroko rozpowszechniony w sobie, nie ma skutków dla użytkowników, a jego działanie jest dostępne, pretensjonalne i nałożone na jego własny sukces, który nie jest objęty dla zespołu.
Po zauważeniu naruszenia w pracy zespołu. Wprowadzanie i odciąganie zespołu od aplikacji. Takie zachowanie jest także niebezpieczne w działaniach - szczególnie w sytuacjach, gdy ratownik nie zareagował, nie ostrzega przed procedurą, a przed nią grozi ryzykowstwu zdarzenie i zagrożenie.
Charakter, psychika, zachowanie bezpieczeństwa, a także wysoka samoocena jest ważna w pracy ratownika - ochotnika. Taki ochotnik został na zadaniu i wykonanie je w 100%.Nie szuka wymówek, nie wywołuje, wzbudza zaufanie, nie występuje na błędy innych, nie bolą go skutecznie innych przewodników, a każdy jego efekt jest kontrolowany przez grupę klarowne dla prowadzących i zespołu. Taki kandydat jest dla nas najlepszym wyborem do pracy w tym typie użytkownika.
Dlaczego to pasja, a nie nasza praca?
Jako ochotnicy nie ma możliwości, aby nasze działania były możliwe w przypadku dużych korzyści.
Mimo braku zabezpieczeń, ryzyko zapoczątkowania zadań.
Częściowo jest to narzędzie, które wymaga wiedzy o pracy w tym narzędziu, które może być używane, jak również. jest pasją i realizacją naszych marzeń, rozwijamy się. Radość i satysfakcja z wykonanej pracy zależy od nas.
To pasja, która wymaga wiedzy, umiejętności, ludzkiej dłoni. W cieniu sukcesu każdego psa i przewodnika, ratownika innych ludzi. Silni jesteśmy tylko jako zespół. Jako zespół wchodzimy do działań i jako zespół wyjścia z działań.
Obecność na treningu może sprawiać nam radość.Jeśli nie sprawia – nie jest to nasza pasja i jest fizyczna, czy jest przeznaczona dla miejsca dla nas. Motywacja do bycia po Twojej stronie. Nikt z nas nie będzie Cię motywował. Siła musi być w Tobie.
I najważniejsze - tu nikt się nie należy, ani nie ma najlepszych i gorszych przewodników, nawigatorów, planistów. Jeśli coś może być szkodliwe, zdobądź naszą odpowiedzialność za wykonanie pracy, dyscyplinę, transmisję, dyplomację i zmianę na - ale działanie jest brak komentarzy ! Zamiast krytykować - aktywnie i skutecznie działaj!
Jeśli nadal nie jesteś pewien, kim jesteśmy i czym się zajmujemy. Przeczytaj koniecznie ten artykuł: http://www.psyratownicze.eu/nowosci/news/299/Artyku-w-planeta-szczecin#.T9zNwhc9VfS .
Skontaktuj się z nami:
1. nasz regulamin
2. Wypełnijankietę.
3. Jeśli odpowiedzi na pytania nadal jesteś zainteresowany połączeniem do grupy, wypełnij ankietę powyżej, wyślij e-mail z potwierdzeniem wypełnienia ankiety: kontakt@psyratownicze.eu lub zadzwoń (nr tel. 730 -797-206).